Tepelná čerpadla

Ekologie a úspora. To jsou hlavní benefity tepelného čerpadla. Pro mnoho klientů je první volbou, pokud chtějí dosáhnout výrazné úspory nákladů na vytápění a ohřev teplé vody. Přidejte se k nim i vy.

Více informací

Do bytu, domu i kanceláře

Se zvyšujícími se nároky na energetickou náročnost budov se zvyšují také nároky na technologie. Obálky budov jsou stále těsnější a přirozené větrání obálkou budovy se tak stává minulostí. Větrání s rekuperací tepla není jen o komfortu, ale je také nezbytnou součástí všech typů budov.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla?

Poznejte opravdové teplo domova. Šetřete přírodu i peněženku a najděte spolu s námi ideální řešení vytápění a ohřevu vody pro váš domov.

V souladu s přírodou

·       Až 75% energie je získáváno
z obnovitelných zdrojů.

Snížíte náklady

Díky řešení na míru maximalizujeme vaše úspory za energie.

Návratnost a životnost

Životnost tepelných čerpadel mnohonásobně převyšuje návratnost investice.

Jaké typy tepelných čerpadel dodáváme?

Spolupracujeme s těmi nejlepšími. Našimi partnery jsou přední výrobci tepelné techniky NIBE a VAILLANT – značky s dlouholetou tradicí a osvědčenými výrobky.

Energie ze vzduchu
(vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo fungující na principu vzduch-voda využívá tepelnou energii ze vzduchu a předává ji vodě v tepelném výměníku. V průběhu roku pokryje čerpadlo většinu nároků na vytápění, čímž významně šetří vaší peněženku. Při instalaci nepotřebujete žádné hloubkové vrty ani velkou plochu pro zemní kolektory.

Nejlevnější varianta
Snadná instalace
Mám zájem

Energie ze země
(země-voda)

Tepelné čerpadlo fungující na principu země-voda využívá tepelnou energii ze země. Jeho největší výhodou je neměnící se topný faktor (účinnost). To v praxi znamená, že i při vysokých mrazech je jeho účinnost vysoká.

Nevýhodou může být jeho nákladné pořízení, protože k instalaci a provozu tohoto čerpadla potřebujete hloubkový vrt nebo velkou plochu okolo domu pro umístění plošných kolektorů.

Vysoká účinnost
Vyžaduje hloubkový vrt či velkou plochu
Mám zájem

Energie z podzemní vody (voda-voda)

Tepelné čerpadlo fungující na principu voda-voda využívá tepelnou energii ze spodní vody. Jeho největší výhodou jsou nízké provozní náklady a vysoká úspora energie.
Nevýhodou je jeho nákladné pořízení, protože k instalaci a provozu čerpadla potřebujete na pozemku i vícero zemních vrtů. Instalace tohoto typu čerpadla obnáší také náročnou administrativu.  

Vysoce ekonomický provoz
Vyžaduje zdroj podzemní vody
Mám zájem

Na výběr ze dvou dotací

Nedoplácejte na špatná rozhodnutí a investujte do tepelného čerpadla, které bude efektivním a dlouhodobým řešením pro váš domov. Společně najdeme odpovědi na otázky, které ovlivňují výběr tepelného čerpadla a pomůžeme vám i se získáním dotací na jeho pořízení. Od 29.3.2022 byla podpora „Kotlíkové dotace“ navýšena až na 180 000 Kč a v rámci programu „Nová zelená úsporám“ mohou nízkopříjmové domácnosti požádat až o 50% dotaci.

Kotlíková dotace až 180 000 Kč
Nová zelená úsporám až 50 % z ceny
S vyřízením dotace vám pomůžeme
Mám zájem

Udělejte krok k pasivnímu bydlení a osvoboďte se

Na základě prohlídky vašeho domu navrhneme řešení na míru.

Získejte dotaci až 200 000 Kč!

Většina námi nabízeného sortimentu v oblasti rekuperace splňuje podmínky pro dotační programy Nová Zelená Úsporám, kterou Vám v rámci realizace rádi zprostředkujeme.

Co o nás říkají naši zákazníci?

Práci odvádíme kvalitně a pozitivní recenze zákazníků nás těší.

Leoš a Jana Váchovi
Horoměřice, RD

„Jsme spokojeni s cenou i s termínem dodání, a hlavně s vyřízením potřebné administrativy. Trochu jsme se báli, že tepelné čerpadlo bude hlučné, ale má docela příjemný zvuk, který neruší nás, ani sousedy a prošlo i u hygieny.“

Radek Vrbka
Panenský Týnec, RD

„Tepelné čerpadlo je nákladná záležitost a vybrat to správné bylo náročné. Proto jsme byli rádi za skvělý přístup. Počáteční investice byla dost velká, ale Tepsol nám pomohl vyřídit dotaci, díky které jsme něco ušetřili. Zatím jej máme asi 4 měsíce a jsme spokojeni.“